Nawożenie dolistne pszenżyta

Wszystko o uprawie pszenżyta

Nawożenie dolistne pszenżyta

Postprzez mfcase » Śr, 22 kwietnia 2015, 08:23

Witam, mam zamiar opryskać na chwasty 2 ha pszenżyta (LANCET PLUS 125 WG). Chciałbym też opryskać nawozem dolistnie (Basfoliar 36 Extra). Po jakim czasie od oprysku na chwasty mogę pryskać nawozem dolistnie?? Czy mogę pryskać nawozem dolistnie na mokre rośliny?
mfcase
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 22 kwietnia 2015, 08:17
Lokalizacja: małopolska

Re: Nawożenie dolistne pszenżyta

Postprzez gonzo » Śr, 22 kwietnia 2015, 18:17

Raczej jest to już opisane gdzieś ale niech tam ;) Możesz i na drugi dzień nawet powinno to lepiej dobić chwasty. Raz próbowałem i wymieszałem herbicyd z nawozami dolistnymi mikro-makro i tez było o.k., ale to już ryzykowna sprawa.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Nawożenie dolistne pszenżyta

Postprzez bobytempelton » Śr, 22 kwietnia 2015, 20:39

Na mokre nie raz pryskałem, bo zazwyczaj pryskam pod wieczór wieczorem, zazwyczaj o rosie, herbicydy staram się gdy nie ma rosy, ale fungicydy odżywki prawie zawsze na mokro, niekiedy w nocy i nic negatywnego nie zauważyłem, wręcz pozytywy, gdy odżywkami pryskałem w słońce po południu często przypalałem zgłowniki nakladki spowolnienia itd...
bobytempelton
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 107
Obrazki: 63
Dołączył(a): Pt, 6 grudnia 2013, 17:52
Lokalizacja: Swiętokrzyskie Opatów
Numer GG: 33860696


Powrót do Pszenżyto