Ogłoszenie

Problem z wyświetlaniem zdjęć jest diagnozowany, poszukujemy rozwiązania, musicie jakoś wytrwać.

Uprawa batatów

Fryty, pyry, kartofle, bulwy, grule i inne z rodziny Solanum tuberosum

Uprawa batatów

Postprzez Magronowa » Wt, 24 maja 2016, 07:57

Czy próbował ktoś z was uprawy batatów (słodkich ziemniaków)? Zastanawiam się czy w przyszłym roku nie spróbować chociaż na własny użytek, ale mam poważne wątpliwości czy w naszym klimacie w ogóle urosną. Będę wdzięczna za wszelkie informacje i sugestie.
Magronowa
Nowicjusz

Re: Uprawa batatów

Postprzez BePe32 » Cz, 2 czerwca 2016, 14:34

Wyrosnąć wyrosną, sam próbowałem w ogródku. Jednak nie osiągniesz raczej sklepowych rozmiarów, nie ten klimat. Chociaż nie stosowałem żadnego nawożenia, więc nie wiem jakby to wyglądało przy bardziej profesjonalnym podejściu. Sadzonki przygotowywałem sobie z zakupionych w warzywniaku bulw.
BePe32
Nowicjusz

Postprzez Magronowa » Pt, 3 czerwca 2016, 11:24

Dzięki za odpowiedź. Domyślam się, że do sklepowych okazów będzie im daleko, ale byłam ciekawa, czy w ogóle cokolwiek urosną w naszym klimacie. Bardzo posmakowały mojej rodzince i chyba w przyszłym roku posadzimy choć niewielką ilość, tak na próbę. A możesz jeszcze napisać jak urosły Twoje - tzn. czy wielkościowo były porównywalne do przeciętnych, zwykłych ziemniaków, czy bardzo drobniutkie? Ciężko się je obiera, więc wole być psychicznie przygotowana na ewentualne męki obierania mini-batatów ;)
Magronowa
Nowicjusz

Postprzez BePe32 » Pn, 25 lipca 2016, 12:08

Największe okazy przypominały drobne młode ziemniaki. Jestem pewny, że można uzyskać więcej po dobrym przygotowaniu i nawozie. Tylko tak jak pisałem, posadziłem to i zostawiłem samemu sobie ;)
BePe32
Nowicjusz

Powrót do Ziemniaki