Zakład ślusarski/tokarski na wsi...

Tu można umieszczać pomysły, które czekają na wspólnika, inwestora

Zakład ślusarski/tokarski na wsi...

Postprzez Mlody » N, 14 września 2014, 18:32

Co myślicie o tym żeby kupić tokarkę, frezarkę, wiertarkę, spawarkę + inne sprzęty (tak żeby móc wykonywać różne operacje np: dorabianie wałków, tulei itd itd) Miało by to rację bytu? Aktualnie jestem w TM i myślę czy by w 3 kl nie kupić paru maszyn (z ojca pomocą + jakieś dofinansowanie) i zacząć działać. Opłaca się to?
Mlody
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 27 lutego 2014, 16:54
Lokalizacja: Krakow

Re: Zakład ślusarski/tokarski na wsi...

Postprzez gonzo » N, 14 września 2014, 18:44

Mechaników i "majstrów" bardzo brakuje, jeżeli masz zdolności i możliwość kształcenia się tak aby dać radę "zachodnim" konstrukcjom, to bardzo fajny kierunek rozwoju. Problem jak zacząć i wgryźć się w rynek. Musisz oferować wysoką jakość za małe pieniądze bo rolnicy wymagający bardzo a jedno przeczy drugiemu niestety.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Zakład ślusarski/tokarski na wsi...

Postprzez andrzej2110 » N, 14 września 2014, 19:40

Pomysł jest dobry pod warunkiem że w okolicy nie ma nic takiego a rolnicy maso sporo sprzętu. Wiadomo że jeśli ludzie mają pług, brony, kultywator i siewnik to nie będzie za dużo do naprawiania.
Odrazu chcesz startować jako firma czy start "na lewo"??
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Zakład ślusarski/tokarski na wsi...

Postprzez godziu89 » Pn, 22 września 2014, 10:48

Powiem w ten sposób, mały zakładzik (garaż) powinien być w okolicy, zawsze na szybko coś trzeba dorobić, wywiercić itp, Co prawda niektórzy rolnicy sami posiadają duże wiertarki, tokarki, spawarki ale wg mnie pomysł na zarobienie pieniędzy jest dobry. Podam przykład z mojej miejscowości jest firma w przydomowym garażu gdzie jest ojciec z dwoma synami, wszyscy z wykształceniem technicznym, wiedzą co mają robić i jak, chętnie doradzą pomogą z doborem materiałów itp, stawki swoje mają, ale jak wspomniał wcześniej @gonzo coś za coś !! Jeżeli mają materiały to sprawe naprawde traktują priorytetowo !!
Avatar użytkownika
godziu89
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 194
Obrazki: 145
Dołączył(a): Pn, 14 stycznia 2013, 13:26
Lokalizacja: Podkarpacie
Numer GG: 47537673


Powrót do Pomysły na biznes, wspierajmy się