Program Lojalnosciowy

Tu można umieszczać pomysły, które czekają na wspólnika, inwestora

Re: Program Lojalnosciowy

Postprzez lukaczmarek » Wt, 23 sierpnia 2016, 18:13

Co by nie robił i jak by się nie starał najlepiej klientów przyciągnie cena.
Firmy z którymi współpracuje często robią jakieś "szkolenia" ale czy to przyciąga mnie do danej firmy, raczej nie.
Fajnie by było gdyby firma dzwoniła i mówiła że jest np teraz dobra cena na jakiś produkt i warto go kupić, tylko nie na zasadzie że dzwonie co 2 tyg i pytam " czy coś do gospodarstwa potrzeba" tylko z konkretną dobrą oferta na dany produkt
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618

Re: Program Lojalnosciowy

Postprzez Duzy1 » Wt, 23 sierpnia 2016, 19:20

Jak dla mnie to najważniejsza jakość i cena a nagrodę to sam se kupię bo i tak za nią zapłace w programie lojalnościowym i to przeważnie podwójne
Duzy1
Zaczynający przygodę
 
Posty: 60
Obrazki: 28
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 09:32
Numer GG: 3310833

Re: Program Lojalnosciowy

Postprzez gonzo » Wt, 23 sierpnia 2016, 20:46

Fajne, tylko dużo z tym roboty a dwa, kto chce sobie marżę zmniejszać ? :think: Mało miałem do czynienia ze sprzedażą ale zwykle chyba chce się drogo sprzedać to co się tanio kupiło a nie tanio kupić i klientowi dawać znać że może tanio to odkupić :D . Sprawa druga jak Ty program lojalnościowy robisz, to chyba stanowczo nie ten kolor :lol: , choć niby nie wciskasz "ciemnoty" :think:
Sama myśl Łukasza bardzo dobra, problem z lojalkami taki że jak na nie popatrzeć, to mocno podnoszą koszty i dochodzimy do tego że duża firma X mająca super program lojalnościowy nie jest w stanie z małym sklepem ogrodniczym konkurować cenami ŚOR. Ostatnio często taniej ŚOR kupuję w ogrodniczym niż w ogólnokrajowych naprawdę dużych firmach w których zaczyna dochodzić do przerostu formy nad treścią. Inna sprawa nie chcesz się pochwalić czego ma to dotyczyć więc nie da się doradzić konstruktywnie.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Program Lojalnosciowy

Postprzez bobek » Wt, 23 sierpnia 2016, 21:14

Dla mnie liczy się cena, nie kieruje się programami lojalnościowymi w pierwszej kolejności. Te smsy uważam, za trafiony pomysł. W ramach takiej lojalnościowej współpracy dla stałych klientów można by robić paki np. nasiona rzepak + chemia jesienna i wszystko razem w korzystniejszej cenie niż osobno albo nasiona qq + odchwaszczanie itd. Ewentualnie jeżeli ktoś kupi nasiona u Ciebie to na chemie ma upust itd.
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.
Avatar użytkownika
bobek
Kierownik PGR
 
Posty: 699
Obrazki: 243
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 18:25
Lokalizacja: Centrum Wszechświata

Re: Program Lojalnosciowy

Postprzez Kula » Śr, 24 sierpnia 2016, 08:09

Takie paki to w sumę dobry pomysł.
Można by też pomyśleć o jakiś bonach na kolejne zakupy.

Ogólnie co do firm sprzedających chemie i inne środki produkcji rolniczej to ważna dla mnie osobiście, jest też fachowa pomoc przedstawiciela. Ja na szczęście trafiłem taką osobę, która proponuje mi skuteczne środki ale nie z najwyższej półki cenowej, chyba że sam sam upre. Naprawdę życzyłbym wszystkim takich doradców.
Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed
Avatar użytkownika
Kula
Zaczynający przygodę
 
Posty: 66
Obrazki: 4
Dołączył(a): N, 10 stycznia 2016, 14:54
Lokalizacja: Sadłuki

Re: Program Lojalnosciowy

Postprzez statek » Śr, 24 sierpnia 2016, 19:51

Też wydaje mi się, że SMS i oferta w e-mail w pdf to trafiony pomysł. Nie kazdy ma czas na rozmowe a sms czy email odczyta wieczorem na spokojnie i porowna opcje.
Packi musza byc zróżnicowane, nie każdemu pasuja substancje aktywne w packu.
statek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 84
Obrazki: 55
Dołączył(a): Śr, 25 lipca 2012, 21:09
Numer GG: 2085700

Re: Program Lojalnosciowy

Postprzez statek » Śr, 24 sierpnia 2016, 22:43

nie chodzi o to aby kazdemu pasowalo, wystarcza dwa, jeden lubi nikosolfuron plus cos tam, a drugi adengo i lumax
statek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 84
Obrazki: 55
Dołączył(a): Śr, 25 lipca 2012, 21:09
Numer GG: 2085700

Re: Program Lojalnosciowy

Postprzez lukaczmarek » Śr, 31 sierpnia 2016, 08:03

No co tu wymyślać, klucze, ubrania robocze, jakieś markowe narzędzia ręczne typu widły, grabie itp, może jakieś elektronarzędzie.
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618

Re: Program Lojalnosciowy

Postprzez koks » Pt, 2 września 2016, 12:20

Znam firmę, która zabierała klientów (oczywiście z osobami towarzyszącymi) na wycieczkę do ciepłych krajów, jeśli zakupy w firmie przez rok przekroczyły wartość 200 tys. zł.
koks
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 101
Obrazki: 108
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 16:55
Lokalizacja: Żuławy Wiślane

Re: Program Lojalnosciowy

Postprzez koks » Pt, 2 września 2016, 18:56

Fakt, czytać mi się nie chciało akurat :D :brawo:
koks
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 101
Obrazki: 108
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 16:55
Lokalizacja: Żuławy Wiślane

Re: Program Lojalnosciowy

Postprzez andrzej2110 » Pt, 2 września 2016, 20:45

Jak dla mnie to ważna jest cena. Wole taniej kupić nie dostając nic więcej niż drożej i "gratis" jakieś pierdoły.
Dla stałych klientów oraz kogoś kto bierze towar za większą cenę jakieś upusty.
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Program Lojalnosciowy

Postprzez statek » Cz, 22 września 2016, 08:07

Z nagrod to wypad na jakies spa z zona lub kochanka na weekend, 500 zl to nie duzo jak ktos Ci kilkadziesiat kola zostawi na uslugach
statek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 84
Obrazki: 55
Dołączył(a): Śr, 25 lipca 2012, 21:09
Numer GG: 2085700

Re: Program Lojalnosciowy

Postprzez garek » So, 24 września 2016, 06:37

Gratisy są zajebiste :). Ale tylko z bayera. U osadka ten program lojanościowy to taki se.
Primum non nocere
garek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 84
Obrazki: 141
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:23

Re: Program Lojalnosciowy

Postprzez zenls » So, 4 listopada 2017, 10:55

Program lojalnościowy w zasadzie ma same zalety. To przede wszystkim świetny sposób na poszerzenie rynków zbytu.
zenls
Zaczynający przygodę
 
Posty: 21
Dołączył(a): Cz, 29 czerwca 2017, 13:50
Lokalizacja: Tomaszów Lub.

Re: Program Lojalnosciowy

Postprzez brunonb » Pn, 6 listopada 2017, 11:15

zenls napisał(a):Program lojalnościowy w zasadzie ma same zalety. To przede wszystkim świetny sposób na poszerzenie rynków zbytu.


Jak można poszerzyć rynek zbytu? Najlepszym sposobem jest dostarczenie lepszej jakości produktu lub usługi przy takim samym lub niższym poziomie ich ceny. Tak działa gospodarka wolnorynkowa, że wygrywa ten kto potrafi spełnić te dwa warunki. Fakt, często wchodzą jeszcze inne czynniki, ale te dwa które wymieniłem powyżej są kluczowe.
Na http://www.rafalszrajnert.pl/wejscie-na-nowy-rynek/ znajduje się ciekawy tekst w którym tematyka ta została poruszona.
brunonb
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): Cz, 26 października 2017, 13:46
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Program Lojalnosciowy

Postprzez bushmaster » Pn, 6 listopada 2017, 19:26

to jak w takim razie apple, coca cola, deer company, agco, bmw, mercedes, audi sprzedają swoje produkty, skoro ani nie są najtańsi ani najlepsi? ;)
cena to nie wszystko, obecnie 90% sukcesu to marketing a nie jakość
bushmaster
Zaczynający przygodę
 
Posty: 23
Obrazki: 26
Dołączył(a): Pn, 30 czerwca 2014, 13:07
Lokalizacja: Dolna Saksonia

Re: Program Lojalnosciowy

Postprzez Sadowniczy » Pt, 24 listopada 2017, 12:38

Niestety większość kupuje własnie patrząc na logo co nie zawsze równa się wydajność. Miałem do wyboru canvil albo drugi w podobnej cenie i skusiła mnie loteria z bonami. Dokładniej to tutaj więcej pisze https://www.plonyibony.pl/ sąsiad w pierwszej turze wygrał. Wiem, że loteria to loteria ale jak mam do wyboru Polską firmę i niewiele dopłacam to biorę ją.
Sadowniczy
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt, 24 listopada 2017, 12:06
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Program Lojalnosciowy

Postprzez pebens » Śr, 13 grudnia 2017, 12:05

Mam znajomego który ma coś koło 200ha. Bierze tyle nawozów i różnego rodzaju środków ochrony roślin, że raz w roku wysyłają go na jakaś fajną wycieczckę, w dalekie kraje.
pebens
Zaczynający przygodę
 
Posty: 17
Dołączył(a): N, 6 marca 2016, 17:48
Lokalizacja: Suwałki

Re: Program Lojalnosciowy

Postprzez maria56 » Pn, 20 sierpnia 2018, 11:50

Jak dużo się kupuje to warto szukać produktów z miejsc z ofertami promocyjnymi czy punktami. A jak kupujemy raz na pół roku to bez sensu.
Avatar użytkownika
maria56
Zaczynający przygodę
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz, 2 sierpnia 2018, 15:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Program Lojalnosciowy

Postprzez Vader » N, 7 października 2018, 22:25

Stary post i pewnie nieaktualny, ale może zbieranie punktów i wymiana na jakieś nagrody(odzież robocza, elektronarzędzia itd.). Tylko nie w stylu, że musi wydać 15tys złotych aby dostać polar warty 50zł.
Vader
Zaczynający przygodę
 
Posty: 32
Dołączył(a): Wt, 29 października 2013, 21:46
Lokalizacja: mazowieckie


Powrót do Pomysły na biznes, wspierajmy się