Fundusz Gwarancyjny

Kredyty, leasingi i inne tego typu.

Fundusz Gwarancyjny

Postprzez Przemo85 » Pt, 8 czerwca 2012, 12:27

Ministerstwo rolnictwa chce utworzyć Fundusz Gwarancyjny dla rolników, który miałby chronić ich przed nieuczciwymi kontrahentami czyli zwyczajnie złodziejami których niestety wciąż jest dużo... Miałoby to działać jak ''fundusz promocji produktów rolno-spożywczych'' czyli z naszej kieszeni.

Co o tym sądzicie?
Jako że zostaliśmy oszukani przez MAT Czerniewice uważam że to dobry pomysł ale mam kilka zastrzeżeń...
Moim zdaniem to ministerstwo powinno finansować ten cały fundusz a nie rolnicy którzy dokładają się już zakładom przetwórczym do promocji ich wyrobów za granicą. Ponadto powstaje pytanie czy owy fundusz nie otworzy furtki dla nieuczciwych kontrahentów, którzy będą wychodzić z założenia ''i tak im fundusz gwarancyjny zwróci pieniądze'' i czy wymiar sprawiedliwości będzie chciał ich jeszcze ścigać skoro poszkodowani odzyskali pieniądze z funduszu gwarancyjnego
Przemo85
Zaczynający przygodę
 
Posty: 66
Obrazki: 151
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 21:39
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Re: Fundusz Gwarancyjny

Postprzez gonzo » Pt, 8 czerwca 2012, 12:34

wg mnie jest prosta recepta udziały w tym funduszu powinny pochodzić od firm a nie rolników i powinny być określane na podstawie jakiegoś współczynnika korelującego zysk netto z obrotami przedsiębiorstwa
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Fundusz Gwarancyjny

Postprzez maksiu » So, 9 czerwca 2012, 08:28

Zgadzam sie Przemo, podejscie "po co placic, jak i tak im fundusz zwroci", tylko ze najperw, zeby to dostac, to rolnik musi sam tam wplacic. Cos tu nie gra z tym pomyslem. Bedzie to dzialac jak zwykle ubezpieczenie i jeszcze zachecac do przekretow, a powinno zniechecac, dlatego jak pisze gonzo, powinni to finansowac kupujacy od rolnikow!
Indżoj de sajlens.
--------------------
Liczniki hektarów, sterownik ścieżek technologicznych.
Avatar użytkownika
maksiu
Administrator
 
Posty: 495
Obrazki: 163
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:18
Lokalizacja: Pleszew-Jarocin-Krotoszyn
Numer GG: 42651760


Powrót do Finansowanie prowadzenia działalności rolnej

cron