Polska w ue

ARiMR jako agencja obsługująca rolnictwo polskie po akcesji do struktur UE, sprawy związane z funkcjonowaniem samej ARiMR oraz całej Unii Europejskiej w rolniczym ujęciu.

Polska w ue

Postprzez krzysiek16m » Pn, 20 stycznia 2014, 23:30

W galerii w debacie o unii cisza, wiec rozpoczynam nową na forum. Dyskusja powinna być burzliwa, wiec statystyki forum powinny podskoczyć :D .
Prosił bym o wasze opinie na temat strat i zysków po przystąpieniu Polski do ue.
Najpierw proponuje obejrzeć poniższy film:




Czekam przede wszystkim na wypowiedzi "euroentuzjastów" :P
Avatar użytkownika
krzysiek16m
FIRMA
 
Posty: 59
Obrazki: 47
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 12:51
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Polska w ue

Postprzez gonzo » Pn, 20 stycznia 2014, 23:42

Co jak co ale w galerii od ursusa przeszliśmy do ciekawej dysputy :) tu coś napiszę jak obejrzę całość.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Polska w ue

Postprzez krzysiek16m » Pn, 20 stycznia 2014, 23:48

Dlatego myślę, ze warto ją kontynuować ;) .
Avatar użytkownika
krzysiek16m
FIRMA
 
Posty: 59
Obrazki: 47
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 12:51
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Polska w ue

Postprzez bobytempelton » Pn, 20 stycznia 2014, 23:53

Ja proponuję ciągnąć ile się da :D zawsze byłem za tym, i tak musimy spłacić moje i wasze i nie swoje długi więc co to ta różnica, w najgorszej sytuacji są Ci co nic nie wzieli lub nie wiedzą że są dotacje bo i tak za nie płacą :D życie przeraża :oops:
bobytempelton
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 107
Obrazki: 63
Dołączył(a): Pt, 6 grudnia 2013, 17:52
Lokalizacja: Swiętokrzyskie Opatów
Numer GG: 33860696

Re: Polska w ue

Postprzez DuzyGrzegorz » Wt, 21 stycznia 2014, 01:00

Oczywiście dostajemy pieniądze z UE między innymi na likwidację cukrowni, cięcie kutrów, likwidację kopalń, stoczni. Z dotacji rolniczych musimy finansować miedzy innymi zazielenienie i redukcję emisji dwutlenku węgla. Oprócz składki udostępniamy swój rynek zagranicznym koncernom, przez co nie mamy Ursusa, Bizona i wielu fabryk produkujących na rynek. Dzięki UE nasze firmy eksportujące produkty muszą spełniać wiele norm których zagraniczne nie muszą przywożąc towary do Polski. Przykładem może być mięso, owoce, pasze. Dzięki funduszom UE będziemy mieli energię elektryczną z wiatraków, której wyprodukowanie kosztuje zaledwie 580 zł/MWh, gdy w naszych elektrowniach wyprodukowanie MWh kosztuje aż 170 zł.
Długo by wymieniać. Bardzo dobrze uchwycony problem, a co najważniejsze podparty danymi. Pozdrawiam!
DuzyGrzegorz
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 349
Dołączył(a): N, 14 października 2012, 17:20
Lokalizacja: łódzkie
Numer GG: 4941697


Powrót do ARiMR - UE