Integrowana Ochrona Roślin - zmiany w przepisach i nowe obowiązki od 2014 roku

ARiMR jako agencja obsługująca rolnictwo polskie po akcesji do struktur UE, sprawy związane z funkcjonowaniem samej ARiMR oraz całej Unii Europejskiej w rolniczym ujęciu.

Integrowana Ochrona Roślin - zmiany w przepisach i nowe obowiązki od 2014 roku

Postprzez Vader » Śr, 18 grudnia 2013, 23:19

Zbliża się rok 2014 a wraz z, nim nowy pomysł urzędników, żeby nam się za bardzo nie nudziło wieczorami, czyli Integrowana Ochrona Roślin. Według założeń mamy się spowiadać urzędnikom z tego co robimy z opryskiwaczem na polu i dlaczego pryskamy od stonki zamiast ją najpierw ręcznie pozbierać.
http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/absurdy-w-integrowanej-ochronie-roslin,48198.html
Czy myślicie, że jest czego się bać i trzeba będzie się tłumaczyć dlaczego pryskamy od chwastów czy jednak będzie to bubel prawny i oficjalnie będziemy żyli w zgodzie z naturą, bo papier wszystko przyjmie a jak pryskaliśmy tak dalej będziemy pryskać, kiedy i czym chcemy?
Ostatnio edytowano Śr, 18 grudnia 2013, 23:42 przez Vader, łącznie edytowano 2 razy
Vader
Zaczynający przygodę
 
Posty: 32
Dołączył(a): Wt, 29 października 2013, 21:46
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Integrowana Ochrona Roślin

Postprzez gonzo » Śr, 18 grudnia 2013, 23:39

Myślę że pętelka będzie ciągle powolutku zaciskana, szkoda że nie mamy żadnej silnej, jednolitej i skutecznej organizacji rolniczej która potrafiła by i chciała lobbować w stricte naszym jako uprawiających i hodujących interesie.
Cóż pewnie w wielu przypadkach będą piękne elaboraty a życie swoją drogą, sami wiemy ileż wykluczających się wzajemnie przepisów potrafią tworzyć nasi ustawodawcy. Pozostaje też liczyć na "rozwagę" "opiekujących" się nami urzędników.
P.S. popraw link.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Integrowana Ochrona Roślin - zmiany w przepisach i nowe obowiązki od 2014 roku

Postprzez andrzej2110 » Cz, 19 grudnia 2013, 12:23

To jest uciążliwe głównie dla sadowników i badylarzy. Przy zbożach nie będzie dużego problemu.
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Integrowana Ochrona Roślin - zmiany w przepisach i nowe obowiązki od 2014 roku

Postprzez brzozak2 » Cz, 19 grudnia 2013, 15:03

bedzie upierdliwe dla wszystkich... nie wiem czy UE zdaje sobie do konca sprawe na co sie porywa, a moze i robi to w 100% swiadomie, tylko po to by ciagnac zyski z mandatow i zatrudnic kolejne setki balwanow na urzedniczych stanowiskach.
ze my leppera nie sluchali...
brzozak2
Zasłużony dla forum
 
Posty: 551
Obrazki: 24
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 20:55

Re: Integrowana Ochrona Roślin - zmiany w przepisach i nowe obowiązki od 2014 roku

Postprzez DuzyGrzegorz » Pt, 20 grudnia 2013, 13:01

Żadnych zmian w prawie które nakazywałyby takie kontrole nie było, ani krajowym ani europejskim z wyjątkiem wycofania środków nikotynowych. Chyba że wydadzą rozporządzenie na co już jest za późno. Pewnie wydadzą interpretacje dotychczasowych przepisów. W PIORiN wszystko jest możliwe. Jak było i nadal jest możliwe wystawianie wystawianie upoważnień do kontroli In blanco to te kontrole też są możliwe.
Co do ś.p. Leppera to masz Kolego rację. Pozdrawiam!
DuzyGrzegorz
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 349
Dołączył(a): N, 14 października 2012, 17:20
Lokalizacja: łódzkie
Numer GG: 4941697

Re: Integrowana Ochrona Roślin - zmiany w przepisach i nowe obowiązki od 2014 roku

Postprzez brzozak2 » So, 21 grudnia 2013, 09:45

faktycznie mam kolezanke co pracuje w piorin i mowila, ze jeszcze nie wiadomo jak to bedzie, oni jeszcze zadnych decyzji wykonawczych nie dostali, ale szkolen, kursow czy nawet studiow podyplomowych dla urzednikow jest bardzo duzo.
brzozak2
Zasłużony dla forum
 
Posty: 551
Obrazki: 24
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 20:55

Re: Integrowana Ochrona Roślin - zmiany w przepisach i nowe obowiązki od 2014 roku

Postprzez majran » Wt, 21 stycznia 2014, 10:40

Zaopatrzył się może ktoś w to? http://www.hortpress.com/popup.php?plik ... _large.jpg
Jakieś opinie?
Avatar użytkownika
majran
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 140
Obrazki: 34
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 21:17
Lokalizacja: Pałuki wielkopolska
Numer GG: 10201673


Powrót do ARiMR - UE