Występowanie omacnicy prosowianki w kukurydzy

Występowanie omacnicy prosowianki w kukurydzy

Postprzez gonzo » Pt, 6 września 2013, 19:56

Mam "pomysła", mianowicie proponuję abyśmy sami zrobili mini monitoring występowania omacnicy prosowianki. W roku bieżącym jest jej naprawdę dużo, mam jednak nadzieję że będziemy to kontynuować i w kolejnych latach.

Zacznę od swojego podwórka. Uszkodzone na dzień dzisiejszy 25% roślin niezależnie czy kukurydza w systemie bezorkowym czy orkowym. Temperatura dochodzi w dzień do 20 stopni Celsjusza będzie więc jeszcze prawdopodobnie rosła ilość uszkodzonych roślin. Lokalizacja powiat Brodnica woj. kuj-pom.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Występowanie omacnicy prosowianki w kukurydzy

Postprzez bobek » Pt, 6 września 2013, 21:30

Pow. Ciechanowski. Omacnica się pojawią, ale uszkodzenia wynoszą kilka procent.
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.
Avatar użytkownika
bobek
Kierownik PGR
 
Posty: 699
Obrazki: 244
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 18:25
Lokalizacja: Centrum Wszechświata

Re: Występowanie omacnicy prosowianki w kukurydzy

Postprzez miąchal » Pt, 6 września 2013, 21:56

Powiat Ciechanowski Gmina Ojrzeń - porażenie około 7-10% na dzień 6 września. Będzie lepiej bo mało jest zdrowych roślin.
W zeszłym sezonie zauważyłem tylko w jednym miejscu - w obecnym wszystkie okoliczne plantacje są porażone. Uszkodzenia większe o 50% na polach z kontynuacją kukurydzy.
Avatar użytkownika
miąchal
Zaczynający przygodę
 
Posty: 22
Dołączył(a): Śr, 21 listopada 2012, 19:53
Lokalizacja: WCI mazowieckie

Re: Występowanie omacnicy prosowianki w kukurydzy

Postprzez integrowana_ochrona » Śr, 25 września 2013, 09:03

W Wielkopolsce uszkodzone około 10% plantacji.
Ja zawszę mam rację. Raz mi się wydawało, że nie mam racji, ale okazało się że byłem w błędzie :)
integrowana_ochrona
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Wt, 24 września 2013, 09:19
Lokalizacja: Wielkopolska


Powrót do Kukurydza

cron