Przyswajalność kompleksowych nawozów mineralnych - skuteczność działania nawozów podanych doglebowo

Przyswajalność kompleksowych nawozów mineralnych - skuteczność działania nawozów podanych doglebowo

Postprzez gonzo » Wt, 1 października 2013, 20:55

Witam, macie jakieś precyzyjne informacje dotyczące % przyswajalności nawozów mineralnych ? Naszło mnie dziś i zastanawiam się ile % składników zawartych w nawozie np. NPKS 6-20-30-7 rośliny wykorzystają. O ile do nawozów naturalnych można znaleźć jakieś współczynniki przyswajalności to przy mineralnych już nie bardzo mi się udało. Czy patrzeć na składniki rozpuszczalne w wodzie ? Bo na opakowaniach nawozów szumnie podają zawsze te rozpuszczalne w cytrynianie ale co to ma do gleby ???
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Przyswajalność kompleksowych nawozów mineralnych - skuteczność działania nawozów podanych dogle

Postprzez redek » Śr, 2 października 2013, 07:23

Dla różnych pierwiastków różnie to będzie wyglądało, ładnie jest to rozpisane na stronach K+S http://www.kali-gmbh.com/plpl/fertilise ... nutrients/
redek
Zasłużony dla forum
 
Posty: 133
Obrazki: 241
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 22:48
Lokalizacja: zachodniopomorskie, powiat Gryfice


Powrót do Nawozy mineralne