Ogłoszenie

Zapraszamy do nas, zarejestruj się i bez żadnych ograniczeń wymieniaj się wiedzą podczas rozmów na forum, w galerii
oraz w trakcie bezpośredniej wymiany informacji na czacie.
Dziękujemy za to, że dzięki wam przekroczyliśmy liczbę 50 tysięcy użytkowników indywidualnych miesięcznie.

Jaki wybrać siewnik do kukurydzy

Jaki wybrać siewnik do kukurydzy

Postprzez Mariusz6520 » Wt, 11 grudnia 2012, 15:28

Witam,mój znajomy świadczy usługi i nosi się z zamiarem kupna siewnika do kukurydzy,prosił mnie abym założył tutaj ten wątek,ma do wyboru miedzy:Gaspardo 520 spring,Monosem 6 rzędowy z gumowymi kołami i na plastikowych zbiornikach oraz kuhn junior planter.jeśli ktos z was sie zna i miał doswiadczenie z tymi maszynami to który by polecił?
Mariusz6520
Nowicjusz

Obrazki: 39
Numer GG: 18344145

Re: Jaki wybrać siewnik do kukurydzy

Postprzez gonzo » Wt, 11 grudnia 2012, 17:33

Wszystkie podciśnieniowe, więc skupiłbym się na stanie fizycznym. Zużycie redlic i tarcz oraz uszczelek, nieraz wiek ważny ale nieraz starszy może mieć mniej nalotu lub pracował u kogoś kto bardziej dbał. Nawozu rozumiem nie mają? Jeżeli któryś ma to korozja do sprawdzenia przy aparatach wysiewających nawóz.
Ostatnio edytowano Wt, 11 grudnia 2012, 21:57 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ortografia
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
gonzo
Administrator

Obrazki: 141
Numer GG: 4140280

Postprzez Mariusz6520 » Wt, 11 grudnia 2012, 23:53

Te siewniki mają podsiewacz nawozu,oraz redlice talerzowe, pod względem napraw i ceny części który lepiej wypada? Kiedyś gdzieś słyszałem że do gaspardo są części w rozsądnej cenie ale może to mit.
Ostatnio edytowano Pn, 31 grudnia 2012, 01:02 przez Krzysiek19, łącznie edytowano 1 raz
Powód: literówki,zdanie z małej litery
Mariusz6520
Nowicjusz

Obrazki: 39
Numer GG: 18344145

Postprzez gryfel » N, 27 stycznia 2013, 13:10

Witam, co sądzicie o siewniku firmy Moldagrotehnica z podsiewaczem nawozu? Jakie widzicie jego wady i zalety? Czy są na forum rolnicy użytkujący takie maszyny? Cena bardzo atrakcyjna jak na nowy siewnik pneumatyczny. Czy będzie duża różnica na korzyść siewnika mołdawskiego w równomierności wysiewu nasion kukurydzy w porównaniu do Meprozetu który teraz użytkuję? Czy są w komplecie z mołdawskim siewnikiem tarcze do różnej wielkości nasion kukurydzy? Proszę o opinie.

Oto link z ofertą na siewnik http://allegro.pl/nowy-siewnik-do-kukurydzy-bez-dozownika-nawozow-i2980220472.html
gryfel
Nowicjusz

Obrazki: 62

Powrót do Siewniki