Jakie talerze do talerzówki?

Jakie talerze do talerzówki?

Postprzez Senator » So, 9 czerwca 2012, 14:42

Witam, powstał pewien pomysł aby nasz agregat uprawowy o szerokości 3m przerobić na talerzówkę :D
oto jego zdjęcie gallery/image_page.php?album_id=84&image_id=52
Teraz pytanie: jakie talerze wybrać? Myślałem nad 510 lub 560 mm, tylko że jest małe ale - współpracować będzie z Ursusem 912, więc przy których będzie miał lżej? Jakie są Wasze spostrzeżenia?

Może taki wynalazek jak jest teraz zrobi też jakąś robotę? Nie próbowałem jeszcze, ale na pewno jak rzepak zejdzie z pola to go wypróbuję :D Co Wy na to?
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Avatar użytkownika
Senator
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 217
Obrazki: 148
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:49
Lokalizacja: Okolice Tczewa/pomorskie
Numer GG: 2241096

Re: Jakie talerze do talerzówki?

Postprzez MECHANIZATOR » So, 9 czerwca 2012, 14:52

Ja bym został przy średnicy 510 - choć nie wiem czy i one nie będą za duże - ale jak masz kasę zawsze możesz kupić talerze o minimetr grubsze to dłużej wytrzymają - drugie pytanie skądeś wytrzasnął ten wynalazek :D
Avatar użytkownika
MECHANIZATOR
Zasłużony dla forum
 
Posty: 217
Obrazki: 32
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 14:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Jakie talerze do talerzówki?

Postprzez Senator » So, 9 czerwca 2012, 15:10

A od sąsiada, on już nie używał a nam się przydaje czasami jak gliny zaschną :D Skąd on go miał to nie wiem, miał też talerzówkę na takiej samej ramie ale prędzej sprzedał.

Też myślę o tych mniejszych, niby większa prędkość obrotowa jak ktoś kiedyś pisał, i lepszą wtedy robotę zrobią z tymi 80 KM :)
Chyba jak będę kupował to ze stali borowej, przynajmniej lemiesze z niej są nie do zdarcia :)

Zachęcam do dalszej dyskusji.
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Avatar użytkownika
Senator
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 217
Obrazki: 148
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:49
Lokalizacja: Okolice Tczewa/pomorskie
Numer GG: 2241096

Re: Jakie talerze do talerzówki?

Postprzez gonzo » So, 9 czerwca 2012, 15:19

bardziej uprawa czy bardziej na ściernię ? ja wziąłem na 510 i jest i do tego i do tego jak do uprawy to 460 jak na ściernię czy kukurydzę 560... tylko waga, musisz dobrze dociążyć, ja mam kompaktową 3 metry waży 1200 kg, żeby dała radę w słomie kukurydzianej dociążyłem do 1800 kg i dalej średnio wchodzi. 120km ma co robić. Dziś na czacie kolega deer pisał że do prawdziwej pracy minimum 2500 tony na 3 metry i po moich ubiegłorocznych doświadczeniach jestem tez bliski takiej opinii. Wuj ma bodajże jugosłowiańska chyba 2,6m na kołach i to po dociążeniu waży ze 2 tony. Robi pięknie, Ty tez masz takie możliwości.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Jakie talerze do talerzówki?

Postprzez deer » So, 9 czerwca 2012, 17:22

Po co wyważać otwarte drzwi ? Cięzko będzie z tego talerzówkę zrobić. Lepiej to sprzedać a dołożyć trochę (tyle ile na talerze planujesz) i kupic jakąs talerzówkę.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Kupię żuka PickUp-a
Avatar użytkownika
deer
Zasłużony dla forum
 
Posty: 115
Obrazki: 149
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 17:56

Re: Jakie talerze do talerzówki?

Postprzez Senator » So, 9 czerwca 2012, 19:32

Hmmm... czy trudno to chyba nie, nie wiem czy widać to na zdjęciu ale układ sekcji to X, są cztery sekcje z regulowanym kątem po osiem takich "gwiazd", dystanse między nimi identyczne jak w zwykłej talerzówce więc cała ingerencja ograniczyła by się do wywalenia tych gwiazd i włożenia talerzy.

Talerzówka miała by pracować po ścierni (rzepak, pszenica) może za dwa lata po kukurydzy na kiszonkę.
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Avatar użytkownika
Senator
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 217
Obrazki: 148
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:49
Lokalizacja: Okolice Tczewa/pomorskie
Numer GG: 2241096

Re: Jakie talerze do talerzówki?

Postprzez 255 » So, 9 czerwca 2012, 22:08

Znajomy ma talerzówkę "ruską" 3 m na talerzach 460 to MTZ 82 ma co ciągnąć.
255
Zaczynający przygodę
 
Posty: 49
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 23:19

Re: Jakie talerze do talerzówki?

Postprzez kendzior15 » So, 9 czerwca 2012, 22:43

skoro ścierniskowy to ja byk sprzedał to a kupił agregat 1 rząd talerzy 4 zęby i te 80 km by sobie radziło a tak ciężko zrobić z tego talerzówkę ale próbuj :P
kendzior15
Zaczynający przygodę
 
Posty: 20
Obrazki: 6
Dołączył(a): So, 9 czerwca 2012, 22:33

Re: Jakie talerze do talerzówki?

Postprzez wałek » So, 16 czerwca 2012, 22:38

Senator a kto jest producentem tego agregatu ze zdjęcia ??
wałek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 71
Obrazki: 19
Dołączył(a): So, 16 czerwca 2012, 21:59

Re: Jakie talerze do talerzówki?

Postprzez Senator » Pn, 18 czerwca 2012, 17:26

Żebym ja to wiedział, brak jakiejkolwiek tabliczki znamionowej :D
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Avatar użytkownika
Senator
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 217
Obrazki: 148
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:49
Lokalizacja: Okolice Tczewa/pomorskie
Numer GG: 2241096

Re: Jakie talerze do talerzówki?

Postprzez Senator » Śr, 26 grudnia 2012, 17:55

Dobra, decyzja zapadła że przerabiamy na talerzówkę - sprzedaż nie wchodzi w grę bo za takie pieniądze nic sensownego się nie kupi - a w ustawieniu takim jak jest teraz efekt po ściernisku do kitu.
Teraz mamy inny dylemat - co za "talerzówką"? Jakaś lekka brona, wał rurowy? Kultywator który jest teraz raczej odpada ze względu że robi znaczne nierówności na polu. Przydałby się raczej wał, bo jeśli zrobić go to nie na sztywno tylko z regulacją - służyłby jednocześnie za regulację głębokości - właśnie jak rozwiązać problem ustawienia głębokości pracy tej maszyny? Dotychczas regulacja była ograniczona do przestawienia śruby rzymskiej przy dyszlu, oraz poprzez wał zamontowany pomiędzy kołami agregatu i jednocześnie pomiędzy sekcjami roboczymi - w samym środku maszyny, ma około 1,5 m szerokości czyli ni w kij ni w oko :D
Ostatnio edytowano Śr, 26 grudnia 2012, 22:05 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ortografia
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Avatar użytkownika
Senator
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 217
Obrazki: 148
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:49
Lokalizacja: Okolice Tczewa/pomorskie
Numer GG: 2241096


Powrót do Agregaty uprawowe